Prenumerata

Focus Wydanie Specjalne 1/2015

Focus Śledczy - Odkryj sprawy niewyjaśnione i niejasne!

Niby w sprawie uprowadzenia i śmierci Krzysztofa Olewnika wskazano zabójców, zapadły wyroki, ale cały czas pojawiają się wątpliwości, czy rzeczywiście wszystko w tej sprawie wiadomo. 

Tak samo nie przybliżyliśmy się do poznania pracy o zniknięciu Iwony Wieczorek, która "rozpłynęła" się się na nadmorskim deptaku w lipcową noc 2010 roku. 

Takich wciąż wzbudzających wątpliwości spraw jest w naszym kraju wiele. Pisaliśmy o nich na łamach "Śledczego" i w tym wydaniu przypominamy najgłośniejsze z nich. 

Niby wiadomo, że Andrzej Lepper miał wielkie kłopoty finansowe i dlatego targnął się na swoje życie, ale wciąż pojawiają się teorie o spisku uknutym przeciw szefowi "Samoobrony" przez danwe służby specjalne. Podobnie mało kto wierzy w samobójstwo Ireneusza Sekuły czy w rabunkowy charakter morderstwa Piotra Jaroszewicza i jego żony. 

Przy sprawach niewyjaśnionych mamy skłonność wierzyć, że istnieje jakiś układ blokujący dostęp do prawy. I choć  w wielu przypadkach bywa do hołdowanie spiskowym teoriom, czasami - niestety - nie jest to myślenie bezzasadne. 

Artur Górski, redaktor naczelny

Kup e-wydanie

Publio
Nexto
E-kiosk
E-gazety