Automat o nazwie GOLD To Go® został wyprodukowany przez niemiecką firmę TG Gold-Super-Markt. Jak działa ta złota maszyna? Komputer zainstalowany wewnątrz automatu na bieżąco analizuje ceny rynkowe złota, modyfikując z częstotliwością 60 min ceny sprzedawanych przez siebie produktów. Automat sprzedaje sztabki złota o wadze 1, 5 i 10 gramów, a także 1 uncji. Ponadto oferta zawiera również pamiątkowe złote monety o różnych wzorach i wadze. Właściciele miejsca, w którym zainstalowano GOLD To Go®, mogą zaproponować firmie poszerzenie oferty o wybrany produkt ze złota. Automaty są przyjazne dla użytkownika – towar wybierany jest za pomocą prostego w obsłudze, dziewiętnastocalowego monitora dotykowego. Jeśli klient nie jest zadowolony z zakupionego produktu lub jego ceny, może odesłać złoto producentowi bez podawania przyczyny. 

Poza charakterystycznym kolorem automatu pokrytego cienką warstwą złota listkowego, z zewnątrz złoty automat jest całkiem podobny do innych automatów – posiada podświetlaną wystawę, miejsce na włożenie karty bankomatowej, czy też gotówki. Jedyna różnica, oprócz, ma się rozumieć, asortymentu towarów, polega na pewnym ograniczeniu. Każdy klient może otrzymać dostęp do automatu nie więcej niż trzy razy w ciągu doby. Po wyczerpaniu limitu kolejna możliwość skorzystania z automatu pojawia się dopiero za 48 godzin. Ponadto wprowadzono również ograniczenia dotyczące wysokości transakcji. Ma to na celu obniżenie ryzyka prania brudnych pieniędzy za pomocą GOLD To Go®.

W przyszłości nowe automaty zostaną zainstalowane w Niemczech, Austrii i Szwajcarii – preferowanymi miejscami instalacji są lotniska, hotele, centra handlowe, kasyna, banki, lub sklepy jubilerskie.

źródło: www.gold-to-go.com