Jak zrozumieć sygnały wysyłane przez zakochanego mężczyznę?

Sztuka rozszyfrowywania zachowań mężczyzn nie jest prosta. Wie o tym chyba każda kobieta, mająca za sobą doświadczenie w relacjach z facetami. Choć mężczyźni przejawiają specyficzne i nie zawsze przewidywalne (przynajmniej z perspektywy kobiet) zachowania, to istnieje kilka sposobów na to, jak poznać, że on mnie kocha i jest mną naprawdę zainteresowany.

Jednym z często spotykanych błędów wśród kobiet jest przekonanie, że zakochany mężczyzna będzie okazywał swoje uczucie w sposób jawny, a towarzyszyć temu będą wspaniałe gesty i piękne słowa o miłości. Praktyka jednak pokazuje, że mężczyźni - choć na co dzień bezpośredni i konkretni - w relacjach z kobietami zachowują często ostrożność i potrafią kryć swoje uczucie do czasu, aż będą przekonani, że mogą pozwolić sobie na większą otwartość.

Sytuacja ta czasami jest niezręczna dla obu stron i przypomina błędne koło - kobieta wysyła sygnały do mężczyzny, świadczące o jej zainteresowaniu, z których on nie zawsze zdaje sobie sprawę. Sam jednocześnie stara się w delikatny, choć nienachalny sposób okazać swoje zainteresowanie partnerce. Warto zatem pamiętać, że brak mocnych dowodów na uczucie mężczyzny nie świadczy jeszcze o tym, że facet nie jest tobą zainteresowany. Być może swoje uczucie stara się okazać w ostrożny, mniej bezpośredni sposób.

A zatem - skąd wiedzieć, że on mnie kocha i pragnie, aby niezobowiązująca znajomość przerodziła się w związek? Kiedy możemy nabrać przekonania, że facet jest nami zainteresowany? Oto kilka wskazówek, które pomogą odpowiedzieć na pytanie "czy on mnie kocha i myśli o poważniejszej relacji".

Stara się zachować z tobą kontakt

Jak się dowiedzieć, czy on mnie kocha? Czasami po prostu pozwól mu działać. Jeśli będzie starał się nawiązać i utrzymać z tobą kontakt, to jest to sygnał świadczący o jego zainteresowaniu twoją osobą.

Zakochany facet nie przepuści okazji, aby z tobą porozmawiać. Niektórzy mężczyźni od razu będą się dobrze czuli zarówno podczas rozmowy twarzą w twarz, jak i np. przez Internet. Z kolei ci bardziej onieśmieleni z początku mogą ograniczyć się do kontaktu przez portale społecznościowe, smsy czy rozmowy telefoniczne. 

Jeśli zatem facet regularnie chce z tobą rozmawiać i tylko szuka pretekstów, aby nawiązać z tobą kontakt, to możesz potraktować to jako przejaw jego zainteresowania. Oczywiście zdarza się, że faceci lubią traktować niektóre kobiety jak koleżanki, przed którymi np. mogą się swobodnie wygadać. Dlatego od razu warto odpowiedzieć sobie na pytanie o przedmiot wspólnych rozmów i ich przebieg, na co zwrócimy uwagę w kolejnym punkcie.