Większość z nas doskonale zna dzbanki filtrujące, które pozwalają nie tylko oszczędzić pieniądze, ale też ochronić środowisko dzięki temu, że nie zaśmiecamy go kolejnymi plastikowymi butelkami po wodzie mineralnej. Dzbanek AQUAPHOR J.Shmidt 500 zapewnia nowy i jeszcze lepszy system filtracji wody. Zamiast granulowanego węgla, który jest stosowany w większości dostępnych na rynku dzbanków filtrujących, system JS 500 zawiera filtr z aktywowaną kompozytową mieszanką z opatentowanym sorbentem jonowymiennym AQUALEN.

Brzmi skomplikowanie, ale jego działanie jest proste i – co ważniejsze – bardzo skuteczne. Kompozyt ten zapewnia poziom oczyszczenia wody taki sam, jak w przypadku filtrów podzlewowych. Filtr wychwytuje wszystkie szkodliwe substancje, w tym chlor, ołów, inne metale ciężkie i wiele innych toksycznych związków. Jeden filtr wystarcza do oczyszczenia 500 litrów wody!

Ale to nie wszystko, bo dzbanek AQUAPHOR JS 500 zapewnia całkowitą ochronę przeciwbakteryjną, a to dzięki mikrofiltracyjnej membranie kapilarnej. I znowu wpływamy na manowce technologicznej terminologii, spieszymy więc wyjaśnić, że mikrofiltracyjna membrana to nic innego jak hiperdrobne sito, przez które przepływa woda wlewana do dzbanka.

Sito takie ma miliardy porów o wielkości 0,05-0,1 mikrona. To 800 razy mniej niż wynosi grubość ludzkiego włosa i znacznie mniej niż cząsteczka bakterii lub pasożytów jelitowych. Pory membrany zatrzymują nawet pyłki roślin, co oznacza, że woda jest bezpieczna dla dzieci, osób z alergią i osób starszych.

Wystarczy nalać wodę do dzbanka i wcisnąć przycisk START, który uruchomi wbudowaną mikropompę, aby umożliwić przepływ wody przez mikrofiltrację i gęstą kompozytową jednostkę. Automatycznie sterowana mikropompa jest zasilana przez mikroprocesor. Ten filtr ciśnieniowy zapewnia wysoką szybkość filtracji oraz łatwą dostępność świeżej wody – wystarczy 1 minuta, żeby przefiltrować 1 litr wody.

Dzbanek AQUAPHOR JS 500 jako urządzenie elektroniczne wymaga ładowania, jednak nie musisz robić tego często, a samo ładowanie jest bardzo proste i odbywa się poprzez uniwersalne gniazdo USB. Wskaźnik LED na pokrywce dzbanka poinformuje cię o stanie naładowania akumulatora, a do tego przypomni o wymianie wkładu filtrującego, dzięki czemu zawsze będziesz mógł cieszyć się czystą wodą.

Przegotowanie przefiltrowanej wody z kranu nie jest już konieczne, jednak jeśli czerpiemy wodę z jeziora, rzeki lub studni dla pewności zawsze warto ją przegotować.

JS 500 jest wykonany z odpornych na stłuczenie materiałów, przeznaczonych do kontaktu z żywnością i pozbawionych szkodliwego BPA. Jest też odporny na wszelkie uszkodzenie lub stłuczenie, dzięki czemu doskonale sprawdzi się w każdej sytuacji, nawet w przypadku wyjazdów służbowych, podróży, czy częstych przeprowadzek. Mobilny system uzdatniania wody może być wszędzie, nie zależnie od tego, gdzie się wybierasz.

Konkurs – wygraj mobilny system uzdatniania wody Aquaphor J.Shmidt 500!

Chcesz mieć AQUAPHOR JS 500 na własność? Teraz to możliwe. Weź udział w naszym konkursie i wymień 5 zalet regularnego picia wody!

Wśród tych, którzy prześlą swoje zgłoszenie rozlosujemy nagrody:

  • mobilny system uzdatniania wody J.Shmidt 500
  • 5 x dzbanek filtrujący Aquaphor
  • 10 x butelka na wodę Aquaphor.

 


Tekst powstał we współpracy z Aquaphor.