Własna strona internetowa nawet dla małych firm jest dziś często kwestią „być albo nie być”. W końcu od dawna mawia się, że jeśli nie ma cię w Internecie, to nie istniejesz. Swoje internetowe wizytówki coraz częściej mają także osoby prywatne, ponieważ jest to doskonałe narzędzie do dzielenia się z innymi swoimi pasjami, czy do zaprezentowania osiągnięć potencjalnemu pracodawcy. Strony WWW, szczególnie w obecnych czasach, w coraz większym stopniu budują naszą pozycję zawodową i społeczną.

Gdy już stworzymy stronę, kluczowym pytaniem staje się – komu powierzyć opiekę nad jej funkcjonowaniem? Kto zapewni bezawaryjne i pewne działanie, jakie serwery udźwigną narastający „traffic”, którego sobie życzymy?

By strona działała bez zakłóceń, kluczowy jest profesjonalny hosting. Na polskim rynku liderem jest spółka nazwa.pl, która jako pierwsza w kraju udostępniła hosting działający z wykorzystaniem najszybszych obecnie procesorów serwerowych Intel Xeon E-2288G oraz dysków Intel Optane z technologią 3D XPoint. Wielomilionowe inwestycje w wymianę serwerów sprawiły, że szybkość działania serwisów WWW obsługiwanych przez nazwa.pl wielokrotnie wzrosła, a hosting oferowany przez firmę stał się najszybszy w Polsce.

To przełom nie tylko z punktu widzenia administratora strony, ale też – a może przede wszystkim – jej użytkownika. Dzięki zmianie technologii ponad dziesięciokrotnie skrócony został czas potrzebny zarówno do odczytu, jak i do zapisu danych na dysku.

Hosting w chmurze

W cloudhostingu zapytania o strony WWW przydzielane są dynamicznie do serwerów z najmniejszym obciążeniem w klastrze, co gwarantuje, że wszystkie wykonują się z maksymalną szybkością i nigdy nie brakuje mocy obliczeniowej.

Warto więc przed zakupem hostingu dla naszej strony porównać szybkość działania usług oferowanych przez różnych dostawców usług. Firma nazwa.pl przetestowała najpierw szybkość ładowania strony, zbudowanej w WordPressie, u siedmiu najpopularniejszych dostawców. Najwolniejszy czas generowania strony osiągnął hosting home.pl i był to wynik aż 10 razy gorszy od zwycięzcy testu. Kolejny ovh.pl był wolniejszy pięciokrotnie.

Jeszcze większe różnice osiągnięto testując czas generowania strony wykonanej w aplikacji PrestaShop. Najgorszy wynik osiągnął mydevil.net. Tylko nieznacznie lepsze były dhosting.pl i home.pl. Porównywalne rezultaty osiągnęły trzy hostingi – ovh.pl, zenbox.pl i cyberfolks.pl. Hosting nazwa.pl wygenerował stronę blisko pięć razy szybciej od kolejnej firmy.

Technologia cloudhostingu nazwa.pl to „flota nowoczesnych samochodów wyścigowych” – jak twierdzą przedstawiciele firmy – porównując tradycyjne usługi do wysłużonego, przeładowanego autobusu.

W „autobusie” strona WWW jest obsługiwana przez pojedynczy serwer, a ilość wolnych zasobów ograniczona. W godzinach największego ruchu nierzadko występuje przeciążenie i spowolnienie działania serwisów. W cloudhostingu nazwa.pl nasza strona jest obsługiwana przez kilkaset serwerów, dzięki czemu możemy być pewni, że zawsze będzie działać z maksymalną możliwą szybkością.

Co więcej, cloudhosting jest praktycznie bezawaryjny. Poszczególne serwery w chmurze nazwa.pl mogą być w dowolnym momencie wyłączane, gdyż wszystkie zapytania o strony WWW zostaną automatycznie przekierowywane przez load balancery do pozostałych, które cały czas działają. Awarie sprzętu, konserwacje systemów i wymiany podzespołów w poszczególnych serwerach nie mają wpływu na ciągłość działania stron WWW.

W cloudhostingu nazwa.pl bezproblemowo możesz także zwiększyć moc obliczeniową niezbędną do funkcjonowania twojej strony. Kolejne serwery dołączane są do chmury, a load balancery przekierowują na nie automatycznie część ruchu, równoważąc obciążenie w całym klastrze. Wszystko to odbywa się w sposób niezauważalny dla działania wszystkich obsługiwanych serwisów WWW.

A gdy ruch maleje, można również w sposób niezauważalny odłączyć część z serwerów, w trosce o mniejsze zużycie prądu i ochronę środowiska naturalnego.

30-dniowy bezpłatny okres próbny

Firma nazwa.pl oferuje możliwość bezpłatnego przetestowania cloudhostingu. W tym celu wystarczy w koszyku zaznaczyć 30-dniowy okres próbny.