Rozpoczął się sezon dla wielbicieli aktywnego wypoczynku. Wakacje i sport to doskonałe połączenie, ale z nowoczesnym gadżetem zabawa jest jeszcze lepsza. Wybraliśmy trzy najpopularniejsze letnie pasje i dobraliśmy do nich sprzęt, z którym zyskują całkowicie nowe oblicze.

Kamera dla surfera

Dla amatorów prucia fal nie ma nic lepszego niż woda, żagiel i deska. Czy na pewno? Teraz do tego zestawu dołączają kamery sportowe. Hit ostatnich miesięcy sprawdza się idealnie, gdy emocje towarzyszące zabawie chcemy zachować na dłużej.

- Kamerkę wystarczy zamontować na przykład na kasku i już można ruszać w morze – mówi Krzysztof Rydlak, ekspert ds. produktów Spy Shop. – Urządzenia takie, jak popularny i niedrogi HAT10 HD 720P, są w pełni wodoszczelne, wygodne i łatwe w obsłudze. Dzięki mocowaniom dołączonym do zestawu dają pewność, że zawsze pozostaną na swoim miejscu.

Wysoka rozdzielczość (HD 720p) oraz obsługa kart microSD i SDHC powinny przekonać tych, którzy szukają najnowocześniejszych rozwiązań za przystępną cenę.

Na malownicze trasy

Rejestrator trasy to gadżet dobrze znany zapalonym kierowcom. Sprawdzi się też w przypadku wakacyjnych wyjazdów. Urządzenie jest idealne, gdy chcemy sprawić sobie wyjątkową pamiątkę z podróży lub po prostu lubimy samochodowe wycieczki. Samochodowa kamerka pomoże także w nagłych sytuacjach, gdy przyda się filmik obrazujący drobną stłuczkę lub inne zdarzenie na drodze.

- Wybierajmy urządzenia posiadające czujniki wstrząsów, które zablokują nadpisanie fragmentu filmu w czasie którego mógł nastąpić wypadek oraz moduł GPS do dokładnej lokalizacji położenia pojazdu – dodaje Krzysztof Rydlak. – To da nam pewność, że nagranie nie ulegnie przypadkowego skasowaniu, a dane z trasy będziemy mogli nanieść na mapy Google
i zsynchronizować je z filmem.

Dla piechurów

Kolejna nowinka zainteresuje amatorów długich wędrówek. Lokalizator GPS to niewielkie urządzenie, które warto mieć przy sobie, gdy podróżujemy przez góry lub odludne tereny.

- GL200 to profesjonalny, wodoodporny lokalizator GPS zapewniający bezpieczeństwo
w każdych warunkach. Informuje o lokalizacji z dokładnością do 5 metrów, prędkości poruszania się osoby oraz przebytej trasie –
tłumaczy ekspert ds. produktów Spy Shop.
Komunikuje się  za pomocą sieci telefonii komórkowej, zasięg jego działania jest więc niemal globalny.

Lokalizator posiada przycisk SOS, którego naciśnięcie skutkuje wysłaniem alarmowej wiadomości z podaniem dokładnej lokalizacji. W ten sposób zagubiony turysta może błyskawicznie wezwać pomoc.

Obecne lato to prawdziwa gratka dla gadżeto-maniaków. Dzięki nowoczesnemu sprzętowi mogą czerpać jeszcze więcej przyjemności ze swoich wakacyjnych pasji. Którą propozycję wybierzesz?