Praktycznie wszyscy posługujemy się nim na co dzień, ale rzadko zastanawiamy się nad tym, jaką rolę odegrał - i wciąż odgrywa - w powstaniu ludzkości. Język jest uważany za nasz najważniejszy "wynalazek". Bez niego nasze mózgi działałyby inaczej i zapewne nie byłyby zdolne do stworzenia abstrakcyjnych konceptów niezbędnych w nauce czy sztuce.

Jak powstał język? I w jaki sposób przebiega jego ewolucja? O tym opowiedzą moi goście w studiu TOK FM: Diana Sałacka, rzecznik prasowy Copernicus Festival oraz dr Mateusz Hohol, adiunkt w Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Przy okazji polecam archiwalne odcinki audycji o emocjach, dogadywaniu się z dziećmi i robotami oraz o społeczności głuchych.

Nowego odcinka „Człowieka 2.0” możecie posłuchać 11 maja o godz. 14:20 (pierwsza część) i o godz. 14:40 (druga część) na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!