Wszystko z powodu długich włosków, w które natura wyposażyła mikroorganizmy oraz ich rytmicznego podrygiwania.

- Hiszpański naukowiec, Javier del Campo poprosił mnie bym wskazał mu jakąś dobrą grupę muzyczną z Kanady, więc wskazałem mu Rush – mówi Patrick Keeling, mikrobiolog z Uniwersytetu w Brytyjskiej Kolumbii, jeden ze współautorów publikacji o nowych mikrobach – Po chwili wrócił do mnie i powiedział: “te mikroby mają długie włosy, jak chłopaki na albumie 2112!”


Mikroby pokryte są długimi witkami, służącymi do poruszania się. Nie jest to specjalnie wyjątkowe, jednak te małe kudłacze mogą pochwalić się włoskami, których pozazdrościłaby im niejedna modelka. A do tego mają świetne wyczucie rytmu! Może i Rush nie są znani ze swojej taneczności, ale jeśli wsłuchacie się w ich kompozycje o skomplikowanych rytmikach oddacie im honor.

Mikro-rockersi dostali nazwy Pseudotrichonympha leei, Pseudotrichonympha lifesoni oraz Pseudotrichonympha pearti kolejno od muzyków grupy: Geddyego Lee (bass, wokal, syntezatory), Alexa Lifesona (gitara) oraz Neila Pearta (perkusja).

Kanadyjska grupa znana z eksperymentalnego podejścia do rocka często w tekstach odwoływała się do literatury i nauki. Ich muzyczna podróż trwa od 1968 roku.

Źródło: Phys.org