Audycji można było posłuchać 4 maja po godz. 20. Teraz jest dostępna jako podcast w formacie MP3. Pobierz podcast!

Czy nasz mózg naprawdę przypomina mięsień, który można wyćwiczyć? Okazuje się, że tak! Jednak gdy niedawno pisaliśmy o tym w artykule „Gra w szare komórki”, nie spodziewaliśmy się, jakie będą tego skutki. „Ten artykuł zmienił moje życie, kierunek moich badań” – mówi Anna Maria Wieczorek, neuronaukowiec, doktorantka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej i Instytutu Biologii Doświadczalnej im. Nenckiego.

Jej wypowiedzi zamieszczone w artykule sprawiły, że skontaktował się z nią nasz czytelnik i wspólnie stworzyli serwis Neurogra, udostępniający gry opracowane na naukowych podstawach, służące do trenowania umysłu!  Dziś każdy może skorzystać z wielu dostępnych narzędzi, by „podkręcić” swoje szare komórki. Które z nich są skuteczne?

Czy można szybko poprawić np. swoją pamięć? I jak pomagają w tym najnowsze technologie?  Jan Stradowski, szef działu nauki "Focusa" zaprasza do studia TOK FM specjalistów od nauki, technologii i nowych trendów, by dyskutować z nimi o tym, jak wygląda dziś nasza cywilizacja i co czeka ją w przyszłości.  

W najbliższą sobotę po godz. 20 jego gośćmi będą Anna Maria Wieczorek i Katarzyna Sroczyńska, redaktor naczelna magazynu „Coaching”, szefowa działu psychologia w „Focusie”.

Przeczytaj także:

* o nowych badaniach Anny Marii Wieczorek – „Fitness dla mózgu” 

* o osobach obdarzonych wyjątkową pamięcią – „Sztukmistrz pamięci” oraz „Facet, który spaceruje wśród liczb” 

* o tym, co może wspierać sprawność naszego umysłu – „Moc medytacji” oraz „Języki jak króliki” 

* a także trasę naszego mobilnego centrum nauki „Focus pobudza neurony 3”, które odwiedzi jeszcze Łódź i Gorzów Wielkopolski