Audycji można było posłuchać 1 listopada po godz. 14. Teraz jest dostępna jako podcast w formacie MP3. Pobierz podcast!

Tematem głównym naszego najnowszego numeru jest godna, spokojna śmierć. Dlaczego tak wielu z nas nie chce o niej myśleć? Czy polscy lekarze są przygotowani do opieki nad umierającym pacjentem? I co można zrobić, żeby w naszym kraju każdy mógł zakończyć życie z godnością, bez niepotrzebnego cierpienia?

Czytaj także: Śmierć stała się w naszej kulturze tematem tabu. Spychamy ją ze strachem i obrzydzeniem do sal szpitalnych i za mury cmentarzy. To wielki błąd. Im wcześniej zaczniemy uczyć się dobrego umierania, tym lepiej będzie się żyć nam i naszym bliskim.

Jan Stradowski, szef działu nauki "Focusa" zaprasza do studia TOK FM specjalistów od nauki, technologii i nowych trendów, by dyskutować z nimi o tym, jak wygląda dziś nowa wersja Homo sapiens i dokąd zmierzają zmiany cywilizacyjne.

W najbliższy piątek po godz. 14 w audycji "Człowiek 2.0" jego gośćmi będą Bożena Aksamit, reporterka „Gazety Wyborczej”, dr Tomasz Dangel, anestezjolog i założyciel Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci oraz Piotr Pacewicz, publicysta, współtwórca akcji „Gazety Wyborczej” „Umierać po ludzku”.

Polecamy:

* nasz artykuł „Śmierć to dopiero początek

* nasz artykuł „Śmierć, której nie ma

* projekt ustawy wprowadzający testament życia i pełnomocnika medycznego – www.hospicjum.waw.pl

* artykuły związane z akcją „Umierać po ludzku” – http://wyborcza.pl

* profil audycji na Facebooku