Audycji można było posłuchać 16 marca po godz. 20. Teraz jest dostępna jako podcast w formacie MP3. Pobierz podcast!

W każdą sobotę kilka minut po godz. 20.00 Jan Stradowski, szef działu nauki "Focusa" zaprasza do studia radia TOK FM specjalistów od nauki, technologii i nowych trendów, by dyskutować z nimi o tym, jak cywilizacja zmienia człowieka.

W najbliższej audycji jego gośćmi będą prof. dr hab. Jolanta Świątek-Kozłowska, ekspert od telemedycyny w T-Mobile oraz prof. Ryszard Piotrowicz, kierownik Kliniki Rehabilitacji Kardiologicznej i Elektrokardiologii Nieinwazyjnej w Instytucie Kardiologii w Aninie. 

Jeszcze kilka lat temu co piąty polski internauta interesował się zdrowiem. Z analizy przygotowanej przez Gemiusa za styczeń 2013 r. wynika, że już ponad 40 proc. polskich użytkowników sieci korzysta z portali poświęconych zdrowiu i medycynie, a prawie 10 proc. z aptek internetowych.

Czy oznacza to, że jesteśmy już gotowi na elektroniczne usługi medyczne? Kiedy będziemy mogli wykonać badanie EKG własnym smartfonem? W jaki sposób specjaliści mogą zdalnie czuwać nad przebiegiem naszej terapii czy rehabilitacji? I czy taka „dehumanizacja“ medycyny będzie dobra dla pacjentów?  

Polecamy artykuły:

Pora na cyberdoktoraTerapia komórkowa

Oraz książkę „Nowe terapie - przyszłość medycyny”.