Audycji można było posłuchać 1 czerwca po godz. 20. Teraz jest dostępna jako podcast w formacie MP3. Pobierz podcast!

Zgodnie ze stanem wiedzy współczesnej nauki, klasyczne dzielenie człowieka na ciało i duszę jest z gruntu błędne – cała nasza aktywność umysłowa jest wynikiem pracy mózgu. W związku z tym także podziały występujące w medycynie – na neurologię zajmującą się chorobami układu nerwowego i psychiatrię, której przedmiotem zainteresowania są choroby umysłowe – stają się przestarzałe.

Ile jednak tak naprawdę wiemy o związkach działania mózgu z psychiką? Jak lekarze wykorzystują tę wiedzę w terapii, takiej jak głęboka stymulacja mózgu (DBS)?  Jan Stradowski, szef działu nauki "Focusa" zaprasza do studia TOK FM  specjalistów od nauki, technologii i nowych trendów, by dyskutować z nimi o tym, jak wygląda dziś nowa wersja Homo sapiens i dokąd zmierzają zmiany cywilizacyjne.  

W najbliższą sobotę po godz. 20 w audycji "Człowiek 2.0" jego gośćmi będą dr Magdalena Namysłowska, psychiatra i psychoterapeuta z Warszawskiego Ośrodka Psychoterapii i Psychiatrii oraz dr Dariusz Koziorowski, specjalista neurolog z Kliniki Neurologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie.  

Polecamy nasze artykuły:

* „Profesor Cyborg” 

* „Zmartwychwstanie umysłu”  

* „Psychobzdury” 

* „Polska choruje na egzorcyzmy” 

* „Nie widziałem dotąd cudu”