Audycji można posłuchać 7 września po godz. 20 - teraz jest dostępna jako podcast w formacie MP3. Pobierz podcast!

Z badań wynika, że Polacy – zwłaszcza młodzi – chcą jak najwięcej rzeczy załatwiać przez internet. Chodzi tu nie tylko o kontakty ze znajomymi czy zakupy, ale też o sprawy urzędowe. Czy jest to już możliwe? Gdzie cyfrowa reforma administracji się powiodła, a gdzie nie i dlaczego? Jakie wyzwania stoją przed Polską w coraz bardziej internetowej rzeczywistości? 

Jan Stradowski, szef działu nauki "Focusa" zaprasza do studia TOK FM specjalistów od nauki, technologii i nowych trendów, by dyskutować z nimi o tym, jak wygląda dziś nowa wersja Homo sapiens i dokąd zmierzają zmiany cywilizacyjne.  

W najbliższą sobotę po godz. 20 w audycji "Człowiek 2.0" jego gośćmi będą Michał Jaworski, dyrektor w firmie Microsoft, wiceprezes Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji, Włodzimierz Marciński, pełnomocnik ministra administracji i cyfryzacji ds. kompetencji cyfrowych, lider informatyzacji w ramach Agendy Cyfrowej Europy, prof. Bolesław Szafrański z Wojskowej Akademii Technicznej, przewodniczący rady programowej Forum Teleinformatyki oraz dr Wojciech Wiewiórowski, Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych. 

Polecamy:

* nasz artykuł „Polak 3.0: większość spraw przez internet“ - http://www.focusnauka.pl/technika/zobacz/publikacje/polak-30-wiekszosc-spraw-przez-internet/nc/1/ 

* Forum Teleinformatyki http://www.forumti.pl 

* Digital Agenda for Europe http://ec.europa.eu/digital-agenda/