Audycji można było posłuchać 31 sierpnia po godz. 20 Teraz jest dostępna w formacie MP3. Pobierz podcast!

Nowe technologie coraz śmielej wkraczają na nowe tereny. Z jednej strony pozwalają na tworzenie niespotykanych wcześniej, interaktywnych dzieł sztuki. Z drugiej zaś wzbogacają przedmioty codziennego użytku o nowe walory estetyczne czy funkcjonalne. Czy wkrótce już nawet krzesła będą połączone z internetem? I jak ta cała interaktywność będzie wpływała na nasze funkcjonowanie? I na czym polega tzw. physical computing, czyli ożywianie przedmiotów? 

Jan Stradowski, szef działu nauki "Focusa" zaprasza do studia TOK FM specjalistów od nauki, technologii i nowych trendów, by dyskutować z nimi o tym, jak wygląda dziś nowa wersja Homo sapiens i dokąd zmierzają zmiany cywilizacyjne.  

W najbliższą sobotę po godz. 20 w audycji "Człowiek 2.0" jego gośćmi będą Wiesław Bartkowski, projektant interakcji ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej oraz Jakub Koźniewski i Krzysztof Goliński z grupy panGenerator. 

Polecamy:

* nasz artykuł „Nauka sztuki, sztuka nauki” http://www.focusnauka.pl/nauka/zobacz/publikacje/nauka-sztuki-sztuka-nauki/ 

* stronę grupy panGenerator – http://pangenerator.com/ 

* okazje do zapoznania się z instalacjami wykorzystującymi physical computing – http://www.przemianyfestiwal.pl/ oraz http://www.ogrodinterakcji.pl