Niełatwo odnaleźć się w gąszczu medycznej dokumentacji. Zalecenia od lekarzy z różnych placówek – publicznych i prywatnych, recepty, wypisy z przychodni czy szpitala. Daty ostatnich szczepień dziecka, pomiary ciśnienia tętniczego, czy ostatnio przyjmowane leki. Stos dokumentów rośnie, a ludzka pamięć jest – niestety –zawodna.

Z pomocą przychodzi innowacyjna i darmowa aplikacja Comarch HealthNote. Dzięki niej wszystkie te informacje możesz mieć w jednym miejscu, w dodatku zawsze pod ręką. A dzięki temu, że dane przechowywane są w bezpiecznej chmurze Comarch EHR, nie ma ryzyka, że je stracisz. Nie musisz też martwić się, że zgubisz dokumenty w czasie przeprowadzki czy porządków, bo ich skany będą cały czas bezpieczne w aplikacji.

Internetowa książeczka zdrowia pozwala na gromadzenie kompletnej i aktualnej dokumentacji medycznej. Możesz łatwo i w każdej chwili przejrzeć ją bezpośrednio w aplikacji mobilnej lub webowej (czyli poprzez stronę internetową HealthNote.pl).

To tylko ułamek możliwości, jakie daje aplikacja. Comarch HealthNote umożliwia wprowadzanie pomiarów i wyników badań, monitorowanie dolegliwości, skanowanie i podglądanie dokumentów medycznych oraz udostępnianie tych danych lekarzom. Wystarczy, że udostępnisz lekarzowi odpowiednie dane, a on od razu zobaczy je na stronie. Co ważne, lekarz nie musi mieć specjalnego programu. Wystarczy, że otworzy stronę healthnote.pl/dla-lekarza, a pacjent zeskanuje widoczny kod QR.

Aplikację możesz też połączyć z innymi narzędziami takimi jak Google Fit czy Apple Health i w prosty sposób monitorować swoją aktywność fizyczną.

Co ważne, wszystkie informacje są całkowicie bezpieczne, bo dostęp do aplikacji możesz zabezpieczyć hasłem, kodem PIN, odciskiem palca lub face ID. Nikt oprócz ciebie – i lekarza, któremu udostępnisz wybrane informacje – nie będzie miał wglądu do twojej historii zdrowia. Comarch HealthNote wykorzystuje system szyfrowania danych oraz zabezpieczenia podobne do tych, które wykorzystywane są w bankowości mobilnej.

 

Comarch HealtNote – opieka zdrowotna nowej generacji

Comarch HealthNote to nie tylko internetowa książeczka zdrowia, ale prawdziwe centrum zarządzania zdrowiem. Co ważne, aplikacja jest ciągle rozwijana, a użytkowników już wkrótce czekają nowe funkcje. Dziękikolejnym integracjom i współpracy z partnerami biznesowymi dbanie o zdrowie będzie jeszcze prostsze i sprawniejsze.

Dzięki aplikacji ochrona zdrowia wchodzi na nowy poziom. Po pierwsze – pozwala oszczędzić czas zarówno pacjentów, jak i lekarzy. Po drugie – ułatwia diagnostykę, bo wszystkie informacje dotyczące przebytych chorób są w jednym miejscu. A nie jest tajemnicą, że w leczeniu często najważniejsze jest całościowe spojrzenie na pacjenta i jego problemy zdrowotne.