Od 3 października o 18.00 na ekrany z rykiem powróciła trzecia seria serialu Siły pierwotne.  Nick Cutter (Douglas Henshall, Frances Tuesday) nadal nie może dojść do siebie po śmierci Stephena i po straszliwej zdradzie, jakiej dopuściła się Helen. Musi jednak zebrać siły i wraz ze swoją drużyną znów stanąć do walki. Przyłącza się do niej kilka nowych postaci: sprytny policjant Danny Quinn (Jason Flemyng, Layer Cake), bystra egiptolog Sarah Page (Laila Rouass, Żony piłkarzy) oraz nowy dowódca ochrony Centrum Badania Anomalii – kapitan Becker (Ben Mansfield, Szpital Holby).  Nowe tunele w czasoprzestrzeni otwierają się coraz częściej, wypuszczając na świat coraz to nowe zagrożenia. Zespół staje przed wieloma niezwykłymi wyzwaniami. Zadania, jakie spoczywają na barkach ekipy Centrum, wydają się niemal niewykonalne. Nie dość, że naukowcy muszą radzić sobie z różnymi morderczymi  stworami, to jeszcze okazuje się, że czyha na nich niebezpieczeństwo, zagrażające nie tylko przyszłości Centrum, ale i całego świata! Przygotujcie się na wybuchową akcję – Siły pierwotne powracają!Od 3 października przez pięć kolejnych niedziel o godzinie 19.00 na naszych ekranach zagości David Tennant (Casanova, Harry Potter i czara ognia), który występuje w czterech ostatnich opowieściach o Dziesiątym Doktorze Who – w Odcinkach specjalnych.  

W niedzielę 17 października Doktor wyląduje na Marsie. Znajdzie tam bazę kosmiczną w poważnych tarapatach. Ta opowieść nosi tytuł Wody Marsa.  Pod powierzchnią Czerwonej Planety drzemie zaraza, która grozi nie tylko ludzkości, ale i samemu Doktorowi. Wraz z Adelaide Brooke – dowódcą bazy, graną przez Lindsay Duncan – Doktor musi powstrzymać niebezpieczeństwo, zanim dotrze ono na Ziemię i zaatakuje jej mieszkańców.

Ostatnią historią o Doktorze Who, w której pojawi się David Tennant, jest dwuczęściowy film pt. Do końca wszechświata (niedziele: 24 i 31 października, o godzinie 19.00). Psychopatyczny przeciwnik Doktora, Mistrz, odradza się w Wigilię. Obaj Władcy Czasu zamierzają oszukać śmierć, tocząc walkę, która zawiedzie ich od pustkowi pod Londynem po Wrota Nieśmiertelności. Tymczasem kosmici Ood ostrzegają, że nadchodzi ogromne niebezpieczeństwo. Na cały wszechświat pada złowróżbny cień...

Co niedzielę o 20.15, po kolejnych odcinkach specjalnych Doktora Who, przez pięć tygodni oglądać będziemy kolejne odcinki najnowszej serii Torchwood.  Jest rok 1965. Dwanaścioro dzieci spotyka się na wrzosowisku. Nagle otacza je ostre, jasne światło, a potem... dzieci znikają. Dziś: na całej Ziemi dzieci zamierają w bezruchu. Nie ruszają się, nie bawią. Nie robią nic. A potem, niczym jedna istota, zaczynają powtarzać: “Nadchodzimy, nadchodzimy...” To komunikat, skierowany do rządów na całym świecie: na Ziemi pojawi się nowa rasa obcych.

Rząd Wielkiej Brytanii zwiera szeregi i... wydaje wyrok śmierci na Kapitana Jacka (John Barrowman, Gotowe na wszystko) i cały oddział Torchwood. Jego funkcjonariusze muszą uciekać. Dopiero teraz rozumieją, że nie jest to pierwsza wizyta Obcych na naszej planecie. Za dawne błędy przyjdzie zapłacić straszliwą cenę....

I wreszcie w niedzielę 7 listopada, o 19.00, na antenie BBC Entertainment zadebiutuje najnowsza seria Doktora Who. Po intensywnej regeneracji Jedenasty Doktor odzyskuje świadomość i orientuje się, że TARDIS zaraz się rozbije. I rzeczywiście, Doktor w swym pojeździe spada z nieba, ale udaje mu się wydostać z wraku i... niemal natychmiast trafia na młodą Amy Pond.

Jedenasty Doktor, w poszarpanym w wyniku eksplozji ubraniu Dziesiątego Doktora, obiecuje, że zabierze Amy do gwiazd. Zanim jednak będą mogli zacząć tę wspaniałą podróż, muszą uporać się ze spiskiem kosmitów, którzy zamierzają zniszczyć Ziemię.

Po jakimś czasie Doktor spełni jednak swoją obietnicę i Amy wkroczy na pokład zregenerowanego TARDIS gotowa na przygody, które odmienią jej życie.