Najlepszy samochód do 10 000 tys. zł - brzmi jak mrzonka? Otóż, niekoniecznie. Za tę kwotę można nabyć auto, które idealnie nada się do dojazdów do pracy lub jako "wozidełko" na zakupy, a jeżeli kupujący trafi na naprawdę ładny egzemplarz (a jest to możliwe), nabędzie samochód dość bezawaryjny, który doskonale sprawdzi się w każdej sytuacji. Jakie auto do 10 tys. zł jest godne polecenia? Na co warto zwrócić uwagę, zanim podpiszemy umowę kupna-sprzedaży?

 

Najlepszy samochód do 10 000 tys. zł: czym się kierować?

Najlepszy samochód do 10 tys. zł nie musi być "skarbonką bez dna", należy jednak mieć na uwadze, że auto oferowane za stosunkowo niewielką kwotę nie będzie już pierwszej młodości. Trzeba też liczyć się ze sporym przebiegiem.

Oznacza to tylko tyle, że najprawdopodobniej nie uda się znaleźć samochodu "niewymagającego wkładu finansowego", mimo że wielu sprzedających właśnie tak zachwala oferowane przez siebie pojazdy. Nie należy się przejmować, jeżeli do zrobienia będą usterki typowo eksploatacyjne - to normalne, że w starszym samochodzie to i owo będzie wymagać wymiany. Nikt raczej nie pozbywa się "perełki" po generalnym serwisie. 

 

 

Jeżeli jednak w danym egzemplarzu występują poważne usterki, lepiej go sobie odpuścić i szukać dalej. W takim przypadku może bowiem okazać się, że jeszcze zanim kierowca wyruszy swoim nowym nabytkiem na drogę, będzie musiał wydać równowartość ceny zakupu lub niewiele mniej. Gra niewarta świeczki. 

Kolejna rzecz, kupując auto do 10 tys. zł, naprawy blacharskie nie muszą być czynnikiem dyskwalifikującym dany egzemplarz. Większość samochodów, które od dobrych kilku lat poruszają się po drogach, ma za sobą większe lub mniejsze przygody. Jeżeli właściciel jest w stanie udowodnić, że była to tylko niezbyt poważna stłuczka lub obcierka parkingowa, a samochód przedstawia całkiem niezły stan techniczny, warto przyjrzeć się takiemu egzemplarzowi nieco bliżej. 

Kupując nienajmłodszy samochód ze sporym przebiegiem, lepiej nie nastawiać się na idealną trwałość. Prędzej czy później, auto zawita do warsztatu. W tym kontekście, warto poszukać modelu, który jest łatwy w naprawie, a części zamienne do niego są oferowane w przystępnych cenach.