Najbogatszy człowiek świata: kim jest?

Kto jest najbogatszym człowiekiem na świecie? To Jeff Bezos. Już trzeci rok z rzędu (stan na 2020 rok) figuruje on na słynnej liście Forbes na pierwszym miejscu, prześcigając w wyścigu między innymi Billa Gatesa.

Jeff Bezos jest gigantem biznesu e-commerce. Stworzony przez niego Amazon jest największą spółką handlową na świecie. W 2018 roku giełdowa kapitalizacja tej firmy zbliżała się do biliona. Bezos pełni funkcję prezesa i dyrektora generalnego stworzonego przez siebie sklepu online. Ten amerykański przedsiębiorca technologiczny jest ponadto słynnym inwestorem i filantropem.

 

Najbogatszy człowiek świata: jego historia

Jeff Bezos urodził się w 1964 roku w amerykańskiej miejscowości Albuquerque w stanie Nowy Meksyk. Już od najmłodszych lat wykazywał się dużą inteligencją i był oczytany. Jako 12-latek zaczytywał się w książkach z gatunku science fiction i nie tylko.

Aż do ukończenia 16. roku życia młody Bezos spędzał wakacje na ranczo u swojego dziadka w Teksasie. Oprócz wielu praktycznych umiejętności, jakie wówczas nabył, nauczył się także od seniora rodu, że nie ma przeszkód nie do pokonania. W późniejszym czasie ta świadomość będzie mieć odzwierciedlenie w prowadzonej przez niego działalności biznesowej.

W szkole średniej Jeff Bezos również dał się poznać od dobrej strony. Był laureatem nagród za wybitne wyniki w nauce przedmiotów ścisłych. Te pierwsze sukcesy zaowocowały tym, że przyszły najbogatszy człowiek na Ziemi chciał oderwać się od powierzchni i zostać astronautą, a w najgorszym razie fizykiem.

W 1982 roku Bezos dostał się do prestiżowego Uniwersytetu Princeton. Początkowo chciał studiować fizykę, ale ostatecznie zdecydował się na informatykę. Studia ukończył zresztą z wyróżnieniem, co stanowi nie lada wyzwanie na uczelni o tak wysokim poziomie nauczania.

A jakie życie prywatne prowadził i prowadzi nadal najbogatszy człowiek na świecie? W 1993 roku ożenił się z MacKenzie Scott Tuttle. Para poznała się podczas pracy w nowojorskim funduszu hedgingowym. Małżeństwo doczekało się trójki dzieci biologicznych oraz córki, adoptowanej z Chin. W styczniu 2019 roku para poinformowała opinię publiczną o tym, że się rozwodzi, a MacKenzie Bezos (nazwisko po mężu) otrzymała połowę ich wspólnego majątku,.