Dhaka (Bangladesz) - 44 500 osób/km2 

Stolicę Bangladeszu zamieszkuje prawie 17 milionów osób. Liczba mieszkańców tego miasta wzrasta o ponad 4 % każdego roku, co stanowi jeden z najlepszych wyników wśród azjatyckich miast. Dhaka stanowi centrum kulturalne i gospodarcze Bangladeszu. Mieszkańcy utrzymują się głównie z przemysłu odzieżowego i włókienniczego. Kwitnie tutaj także handel ryżem, herbatą, jutą i nasionami roślin oleistych. 

Dhaka zyskała miano najgorszego miasta do życia na świecie. Jest obarczona przeludnieniem, w społeczeństwie panuje wysoki poziom analfabetyzmu i ubóstwa. Ponadto, ze względu na swoje położenie geograficzne, miasto często pada ofiarą licznych tornad i kataklizmów.

 

Bombaj (Indie) - 31 700 osób/km2

Bombaj położony jest na wyspie Salsette na Morzu Arabskim. Miasto stanowi główny ośrodek kinematografii indyjskiej. Znajduje się tutaj największa w Azji liczba kin, a ponadto w Bombaju produkuje się najwięcej filmów na świecie, a najpopularniejsze z nich to pełne romantyzmu produkcje musicalowe z gatunku Bollywood. 

Bombaj jest miastem bardzo różnorodnym i wielokulturowym. Znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. W mieście tym odbywają się hucznie obchodzone, liczne festyny, festiwale oraz święta różnych religii. Znajdziemy tutaj dwie galerie sztuki (Narodową Galerię Sztuki Współczesnej i Galerię Jehangir), a także liczne muzea. 

Do największych atrakcji turystycznych Bombaju zalicza się Bramę Indii, Dworzec Króla Śiwadźiego, Bombay Stock Exchange (założoną w 1875 roku giełdę papierów wartościowych), fontannę Flora oraz świątynie hinduistyczne, zwane Grotami Elefanty.