Dzięki badaniom neuronaukowców i psychologów wiemy coraz więcej o tym, jak działa nasz mózg. Jednak zastosowanie tej wiedzy w praktyce nie zawsze jest łatwe i oczywiste. Przedrostek "neuro" stał się dziś hasłem marketingowym, za którym często nie stoi rzetelna nauka, a jedynie chęć zysku czy rozgłosu. W dziedzinie edukacji kilka lat temu głośno było o tzw. neurodydaktyce, krytykowanej za brak naukowych podstaw.

Czym różni się od niej neuroedukacja? I w jaki sposób może pomóc uczniom czy studentom? O tym opowie moja rozmówczyni w studiu TOK FM - Ewa Międzobrodzka, psycholog, doktorantka na Vrije Universiteit Amsterdam, jedna z tłumaczek raportu o neuroedukacji.

Przy okazji polecam archiwalne audycje o dobrostanie dzieci i młodzieży, przyszłości edukacji, zdolnych młodych ludziach, przyszłości dzieci i sposobach na skuteczną naukę.

Nowego odcinka „Człowieka 2.0” możecie posłuchać 26 września o godz. 14:20 (pierwsza część) i o godz. 14:40 (druga część) na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!