Mowa ciała mężczyzny - oczy i ich okolice

Mowa ciała mężczyzny jest o wiele bardziej uboga, niż w przypadku kobiet. Z tego względu warto zwracać uwagę na pozornie nieistotne detale, które mogą jednak świadczyć o dużym zauroczeniu. Oczy są oknami duszy - zdradzają prawdziwe pragnienia mężczyzn i ukazują często skrywane uczucia.

Jeśli na twój widok jego oczy błyszczą, są pełne życia i wyrażają szczęście, to zdecydowanie jesteś w orbicie jego zainteresowań. Gdy mężczyzna obserwuje kobietę, która mu się podoba jego źrenice się rozszerzają, a brwi wędrują nieco do góry. To naturalna reakcja organizmu, mająca na celu zwiększenie obszaru widzenia i lepsze przyjrzenie się interesującej osobie. Wokół oczu mogą pojawić się drobne, niemal niezauważalne zmarszczki mimiczne.

 

 

Kolejną z oznak zainteresowania mężczyzny jest utrzymywanie kontaktu wzrokowego z osobą, która mu się podoba. Jeśli w trakcie rozmowy lustruje on twarz, wodząc od oczu do ust, prawdopodobnie fantazjuje o pocałunku i ocenia sytuację. Jego wzrok może być lekko nieobecny, ponieważ pogrąża się w sferze marzeń i niezbyt dokładnie słucha, co do niego mówisz.

 

Mowa ciała mężczyzny - dumna postawa

Mowa ciała mężczyzny to prawdziwa skarbnica wiedzy na temat jego uczuć i emocji. Choć panowie podchodzą raczej z rezerwą i nie są zbyt wylewni, to wciąż wysyłają wiele sygnałów, nad którymi nie panują. Postawa, jaką przybiera mężczyzna mówi wiele o tym, co sądzi o swojej rozmówczyni i czy jest nią w jakikolwiek sposób zainteresowany.

Gdy w zasięgu wzroku pojawi się kobieta, która jest dla danego faceta atrakcyjna, od razu prostuje on plecy, jednocześnie kierując stopy w jej stronę. Innym przykładem może być sytuacja, w której mężczyzna przesiada się lub zmienia pozycję, by znaleźć się naprzeciwko obiektu swoich westchnień. Robi to, ponieważ chce obserwować ją uważniej i skupić się na konwersacji bardziej niż do tej pory.