Trzeba przyznać, że szwedzki gigant wykazał się wyczuciem - premiery iPhone'ów 8, 8 plus oraz X przyciągają uwagę całego świata. Trudno się dziwić, że Ikea wypuszcza serię produktów, które automatycznie skorzystają na takiej promocji. Co ciekawe, wyprzedza w tym samego elektronicznego giganta, na którego akcesoria do ładowania najnowszych smartfonów trzeba będzie poczekać.

Surowe i eleganckie ładowarki bezprzewodowe przypominają swoim designem produkty Apple'a - dominuje biel i minimalizm. Oprócz podkładek ładujących w ofercie pojawiła się także wersja ładowarki przystosowana do okrągłych otworów na kable w popularnych na całym świecie meblach biurowych, oraz obudowy dla starszych modeli iPhone'a, które pozwalają im komunikować się z bezprzewodowymi ładowarkami. Flagowym rozwiązaniem pozostają jednak meble - w tym wypadku lampy, które mają "zaszyte" w sobie ładowarki bezprzewodowe. Dostępne są trzy wersje, od małych biurowych lampek aż po dużą wolnostojącą wyposażoną w mały stoliczek przeznaczony na to by kłaść na nim mobilne urządzenie. Wisienką na deserze jest stolik nocny z wbudowaną ładowarką.

Do tej pory urządzaliśmy domy tak, by meble pasowały do rozkładu pokoju, potrzeb, budżetu czy gustu. Teraz wchodzimy w nowy czas, gdzie możemy dopasować je do... ulubionego smartfona. 

Zobacz jak to działa: