Fotowoltaika staje się w Polsce modna, koszty instalacji paneli spadają. Jednak ich wytwarzanie i utylizacja nie są obojętne dla środowiska. Dlatego trwają prace nad bardziej ekologicznymi i tańszymi rozwiązaniami. Największe nadzieje budzą tzw. perowskity - syntetyczne materiały, których cienka warstwa jest w stanie produkować prąd elektryczny.

Jakie właściwości mają polskie ogniwa perowskitowe? Kiedy trafią na rynek? O tym opowie moja rozmówczyni w studiu TOK FM - dr Olga Malinkiewicz, współzałożycielka i dyrektor do spraw technologii firmy Saule Technologies.

Przy okazji polecam archiwalne audycje o rewolucji energetycznej i polskim uzależnieniu od węgla oraz podcast „Dobra energia”.

Nowego odcinka „Człowieka 2.0” możecie posłuchać 12 września o godz. 14:20 (pierwsza część) i o godz. 14:40 (druga część) na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!