Wakacje to w teorii dobry czas na zacieśnianie rodzinnych więzi. Dzieci nie chodzą do szkoły, nie muszą odrabiać godzinami prac domowych, dorośli biorą urlopy. Jednak nierzadko okazuje się, że rodziny nie spędzają czasu razem. Odciągają ich od tego m.in. wszechobecne technologie - telewizory, komputery, tablety czy smartfony.

Jak sobie z tym poradzić i znaleźć czas dla bliskich? I czy wakacje powinny być - przynajmniej czasem - po prostu nudne? O tym opowiedzą moje rozmówczynie w studiu TOK FM - Magdalena Bigaj z fundacji Dbam o Mój Z@sięg oraz Wioletta Szymańska z serwisu indywidualni.pl firmy Librus.

Przy okazji polecam archiwalne odcinki audycji o trendach w internecie, życiu bez Facebooka, młodzieży w sieci, internetowych zagrożeniach, uzależniających technologiach oraz FOMO.

Nowego odcinka „Człowieka 2.0” możecie posłuchać 29 czerwca o godz. 14:20 (pierwsza część) i o godz. 14:40 (druga część) na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!