Technologia wspomaga dziś artystów i projektantów. Daje im do ręki cyfrowe narzędzia, takie jak komputery, tablety graficzne czy zaawansowane aparaty fotograficzne. Oferuje też możliwość dotarcia do milionów odbiorców z całego świata. Projektant z Polski może dziś śmiało konkurować z innymi na rynku amerykańskim czy chińskim.

Jednocześnie projektowanie - także graficzne - staje się coraz ważniejszym elementem komunikacji społecznej. Co prawda w Polsce bardzo często tego nie widać, bo nasze poszanowanie dla estetyki przestrzeni wciąż jest na niskim poziomie, ale powoli zaczynamy się przekonywać do tego, że reklama powinna być miła dla oka, a wystrój wnętrz może znacząco wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie.

Czy dalszy rozwój technologii - np. sztucznej inteligencji - nie pozbawi pracy ilustratorów i projektantów? I jak dziś podchodzi się do projektowania np. ścian we wnętrzach biur czy hoteli? O tym opowie moja rozmówczyni  w studiu TOK FM - Olka Osadzińska, ilustratorka, projektantka i dyrektor kreatywna.

Przy okazji polecam archiwalne odcinki audycji o projektantkach, projektowaniu odpowiedzialnym społecznie, blogach, edukacji artystycznej, przyszłości pracy, roli człowieka, architektury i czasu wolnego.

Nowego odcinka „Człowieka 2.0” możecie posłuchać 20 października o godz. 14:40 (pierwsza część) i o godz. 15:40 (druga część) na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!