Nowoczesne konstrukcje kojarzą nam się z betonem, szkłem, stalą i inteligentnymi technologiami. Jednak praca architekta powinna uwzględniać nie tylko przyszłość - ostatecznie architektura to coś, co tworzymy na dziesięciolecia czy stulecia - ale też przeszłość, zwłaszcza jeśli chodzi o renowację budynku lub wpasowanie nowego w zabytkowe otoczenie. Projektanci coraz częściej zwracają uwagę na to, jak ich dzieła będą współgrać ze środowiskiem czy krajobrazem.

Czy takie trendy są już w architekturze powszechne? I w jaki sposób technologie takie jak skanowanie 3D pomagają zachować dziedzictwo kulturowe? O tym opowie moja rozmówczyni w studiu TOK FM - Ewa Lenart, architektka z brytyjskiej firmy Purcell.

Przy okazji polecam archiwalne audycje o dopasowaniu architektury do potrzeb starzejącego się społeczeństwa oraz skanowaniu 3D.

Nowego odcinka „Człowieka 2.0” możecie posłuchać 17 października o godz. 14:20 (pierwsza część) i o godz. 14:40 (druga część) na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!