Wybuch pandemii zmusił wielu z nas do intensywniejszego wykorzystywania technologii - zdalnej pracy czy edukacji, zakupów internetowych itd. Część obserwatorów sądzi, że wskutek tego przyśpieszeniu ulegnie cyfrowa transformacja gospodarki i życia codziennego. Jednak rozwój technologii nie zawsze nadąża za realiami społecznymi i prawnymi.

Czy COVID-19 będzie faktycznie sprzyjać coraz większej automatyzacji pracy? I dlaczego powinniśmy interesować się tym, kto i w jaki sposób tworzy technologie, z których korzystamy? O tym opowie moja rozmówczyni w studiu TOK FM - Jowita Michalska, założycielka i prezes Digital University.

Przy okazji polecam archiwalne audycje o przyszłości gamingu, wirtualizacji mody, edukacji przyszłości, społeczeństwie współpracy, przyszłości ochrony zdrowia i trendach związanych z pandemią.

Nowego odcinka „Człowieka 2.0” możecie posłuchać 19 września o godz. 14:20 (pierwsza część) i o godz. 14:40 (druga część) na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!