Coraz więcej par starających się o dziecko ma z tym problemy. Zaburzenia płodności w Polsce dotyczyć mogą nawet 3 mln osób. Publiczne dyskusje dotyczą przede wszystkim zabiegów zapłodnienia in vitro, ale to nie jedyny sposób, w jaki technologie mogą wspierać płodność. 

Jak algorytmy sztucznej inteligencji mogą pomóc w zajściu w ciążę? I czy dane, które powierzamy aplikacjom monitorującym płodność są bezpieczne? O tym opowiedzą moje rozmówczynie w studiu TOK FM: Joanna Fedorowicz, współzałożycielka i prezes firmy OvuFriend oraz Monika Redzisz, redaktorka portalu SztucznaInteligencja.org.pl.

Przy okazji polecam archiwalne odcinki audycji o innowacjach medycznych, monitorowaniu swego organizmu, opiece zdalnej oraz rozwiązaniach dla kobiet w ciąży.

Nowego odcinka „Człowieka 2.0” możecie posłuchać 23 listopada o godz. 14:20 (pierwsza część) i o godz. 14:40 (druga część) na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!