Na rynku przybywa rozwiązań technologicznych, ale nie zawsze są one dopasowane do potrzeb instytucji publicznych. Czasami mają one tak specyficzne potrzeby, że zaspokoić je mogą tylko nowe, innowacyjne produkty czy usługi. Pomaga im w tym program E-Pionier, uruchomiony przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Na czym on polega? I w jaki sposób uczelniom wyższym pomoże system Universality, którego powstanie wspierał E-Pionier? O tym opowiedzą moi rozmówcy w studiu TOK FM: Jerzy Czepiel ze startupu Universality oraz Wojciech Piotrowicz z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Przy okazji polecam archiwalne odcinki audycji o firmowych mediach społecznościowych, edukacji przyszłości, akceleratorach i inkubatorach oraz technologiach w edukacji.

Nowego odcinka „Człowieka 2.0” możecie posłuchać 8 grudnia o godz. 14:40 (pierwsza część) i o godz. 15:40 (druga część) na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!