O problemie z tworzywami sztucznymi obszernie piszemy w lutowym numerze "Focusa". Kilka faktów: co sekundę fabryki na świecie produkują 20 tys. plastikowych butelek. Na śmietnik wyrzuciliśmy już łącznie od 5 do 8 miliardów ton tworzyw sztucznych - to tyle, co jedna dziesiąta masy wszystkich organizmów żywych na Ziemi. A te odpady rozkładają się powoli, stwarzając zagrożenie dla życia zwierząt i ludzkiego zdrowia.

Każdy z nas przyczynia się do tego, bo trudno jest dziś np. nie kupić czegoś w plastikowym opakowaniu. Jednocześnie jednak każdy z nas może zmniejszyć zużycie i marnowanie plastiku. Jak o to dbać na co dzień? I w jaki sposób odpady z tworzyw sztucznych mogą zostać przetworzone w użyteczne przedmioty? O tym opowiedzą moi rozmówcy w studiu TOK FM: Katarzyna Wągrowska, autorka bloga ograniczamsie.com i książki „Życie zero waste” oraz Jurek Piwkowski, członek zespołu Plastikowej Rewolucji.

Przy okazji polecam archiwalne odcinki audycji o niemarnowaniu jedzenia, ochronie wody i pszczół.

Uwaga - zmiana godziny emisji audycji! Nowego odcinka „Człowieka 2.0” możecie posłuchać 2 lutego o godz. 14:20 (pierwsza część) i o godz. 14:40 (druga część) na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!