W dyskusjach dotyczących polskich szkół rzadko wspomina się o tym, że za mało nacisku kładą one na praktyczne przygotowanie uczniów do wyzwań,  które przed nimi staną. I choć wiemy, że świat się zmienia i że w przyszłości potrzebne będą inne umiejętności niż dziś, to w polskiej edukacji wciąż najważniejsze jest zapamiętywanie informacji, a nie trening tzw. kompetencji miękkich.

Jakich umiejętności będą potrzebować dzisiejsi uczniowie, gdy wejdą na rynek pracy? I jak im mogą w tym pomóc szkolne projekty? O tym opowie mój gość w studiu TOK FM - Paula Bruszewska, twórczyni olimpiady praktycznej Zwolnieni z Teorii, prezes fundacji Social Wolves.

Przy okazji polecam audycje archiwalne o przyszłości edukacji, majsterkowaniu i programowaniu, projektach szkolnych, nauce z wykorzystaniem robotów, olimpijczykach przedmiotowych i wolontariacie.

Nowego odcinka „Człowieka 2.0” możecie posłuchać 28 października o godz. 14:40 (pierwsza część) i 15:40 (druga część) na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!