Ponad trzy lata temu chciałem zaprosić do audycji Karolinę Wiktor - artystkę wizualną, blogerkę, autorkę książki „Wołgą przez Afazję”. Przeszła dwa udary, wskutek których przez jakiś czas była częściowo sparaliżowana i cierpiała na afazję, czyli zaburzenia komunikacji wywołane uszkodzeniem mózgu. Z jej inicjatywy zorganizowana została konferencja "Kultura i Neuronauka". Audycja na ten temat została wyemitowana, ale Karolina niestety nie mogła pojawić się w studiu. Teraz jednak znów jest po temu okazja, ponieważ pojawiło się nowe rozwiązanie dla osób cierpiących na to zaburzenie.

Z czym musi się zmierzyć osoba cierpiąca na afazję? I jak może jej pomóc nowa technologia opracowywana w Polsce? O tym opowiedzą moi goście w studiu TOK FM: Karolina Wiktor, artystka wizualna, autorka, twórczyni i animatorka spotkań wokół Kultury i Neuronauki oraz Paweł Soluch, założyciel Neuro Device.

Przy okazji polecam audycje archiwalne o interfejsach mózg-komputer, technologiach ratujących słuch i naprawianiu mózgu.

Nowego odcinka „Człowieka 2.0” możecie posłuchać 28 kwietnia o godz. 14:40 (pierwsza część) i o godz. 15:40 (druga część) na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!