Koronawirus dobitnie pokazał, jak ważny dla nas wszystkich jest sprawnie działający system ochrony zdrowia. Dzięki ofiarnej pracy personelu medycznego mamy szansę na przetrwanie pandemii. Jednak porównując sytuację w różnych krajach widać, że niektóre z nich były lepiej przygotowane na to wyzwanie niż inne. Wiadomo też, że system ochrony zdrowia będzie musiał się zmienić.

W jakim kierunku pójdą te zmiany po pandemii? Co się poprawi, a gdzie możemy spodziewać się pogorszenia? O tym opowie moja rozmówczyni w studiu TOK FM - dr Agnieszka Gaczkowska, lekarka, przedsiebiorczyni, ekspertka do spraw ochrony zdrowia i jedna z ekspertek projektu Jutronauci 2020.

Przy okazji polecam archiwalne odcinki audycji o prognozowaniu przyszłości, pracach nad szczepionką, automatyzacji medycyny i sztucznej inteligencji.

Nowego odcinka „Człowieka 2.0” możecie posłuchać 2 maja o godz. 14:20 (pierwsza część) i o godz. 14:40 (druga część) na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!