Trudno byłoby uznać mowę nienawiści za zjawisko pozytywne. Szerzej pisałem o tym w artykule "Co się dzieje w głowie hejtera?", ale wniosek jest prosty - hejt nie zniknie, zwłaszcza z internetu. Co więc możemy z nim zrobić?

Jedna możliwość to wyśmianie go. Obelgi i groźby hejterów często są bowiem po prostu groteskowe, a przeczytanie ich na głos sprawia, że tracą moc. Na inny pomysł wpadli organizatorzy akcji Sztuka Dobro Czynna. Internetowy hejt na WOŚP zamienili w obraz. Jedna jego część została sprzedana na aukcji charytatywnej, druga pomaga w zbieraniu pieniędzy w serwisie Pomagam.pl.

O konstruktywnych sposobach na hejt opowiedzą moi goście w studiu TOK FM: Justyna Suchecka, dziennikarka "Gazety Wyborczej", Mojca Tirš, dyrektor kreatywna Cheil Polska oraz Jakub Cikała, artysta i wykładowca Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

Nowego odcinka „Człowieka 2.0” możecie posłuchać 17 lutego o godz. 14:40 (pierwsza część) i - wyjątkowo - o godz. 15:00 (druga część) na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!