Nasza cywilizacja stoi dziś przed wielkimi wyzwaniami. Zagraża nam katastrofa klimatyczna, narastają nierówności społeczne i ekonomiczne, potrzebujemy nowych pomysłów na rozwój. Coraz większą rolę w tych zmianach zaczynają odgrywać kobiety, które wciąż nie są wystarczająco dobrze reprezentowane w dziedzinie nauk ścisłych i nowych technologii.

Jak można to zmienić? I w jaki sposób kobiece innowacje mogą przyczynić się do zmiany świata na lepsze? O tym opowiedzą moje rozmówczynie w studiu TOK FM: Joanna Koper, Joanna Maraszek i Sandra Wiktorko z Fundacji Perspektywy, organizatorki "Perspektywy Women in Tech Summit".

Przy okazji polecam archiwalne odcinki audycji o energetyce, kryzysie hydrologicznym, mentoringu, roli kobiet w nowych technologiach, pionierkach polskiej informatyki oraz cyberbezpieczeństwie.

Nowego odcinka „Człowieka 2.0” możecie posłuchać 26 października o godz. 14:20 (pierwsza część) i o godz. 14:40 (druga część) na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!