Trudno dziś znaleźć stronę internetową czy aplikację, która nie gromadziłaby i nie przetwarzałaby naszych danych. Firmy, zwłaszcza giganci technologiczni potrafią uzyskać z nich ogromne dochody, w zamian oferując nam usługi bez opłat. Często też nie dają nam alternatywy w postaci płatnego dostępu bez przetwarzania danych. Eksperci od lat podkreślają, że taka polityka sprzyja nadużyciom i zagraża coraz bardziej naszej prywatności.

Jak powinniśmy podchodzić do udostępniania swoich danych w internecie? I czy można to robić bezpiecznie, a zarazem z pożytkiem dla innych? O tym opowie moja rozmówczyni w studiu TOK FM - dr Karolina Małagocka, ekspertka w dziedzinie prywatności w sieci i cyberbezpieczeństwa z Akademii Leona Koźmińskiego.

Przy okazji polecam archiwalne audycje o końcu prywatności i cyberbezpieczeństwie.

Nowego odcinka „Człowieka 2.0” możecie posłuchać 28 listopada o godz. 14:20 (pierwsza część) i o godz. 14:40 (druga część) na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!