W Polsce wciąż najbardziej powszechny jest skostniały, XIX-wieczny system edukacyjny dominujący w publicznych szkołach. Istnieje jednak dla niego alternatywa, która zakłada pozostawienie uczniom dużej swobody w zdobywaniu wiedzy na własną rękę. Na takiej zasadzie działają nowoczesne centra nauki i technologii. Jednak i one wciąż ewoluują, szukając jak najlepszych sposobów na dotarcie do odbiorców. 

Jaka przyszłość czeka popularyzację wiedzy i edukację? Jak na modele uczenia się wpłyną badania naukowe? O tym opowiedzą Robert Firmhofer, dyrektor naczelny Centrum Nauki Kopernik i Kamil Śliwowski, dyrektor programu edukacyjnego Centralnego Domu Technologii

Przy okazji polecam archiwalne odcinki audycji o kompetencjach przyszłości, ćwiczeniu empatii, technologiach w edukacji, projektach szkolnych i edukacji STEAM.

Nowego odcinka „Człowieka 2.0” możecie posłuchać 1 lutego o godz. 14:20 (pierwsza część) i o godz. 14:40 (druga część) na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!