Podejście do gier wideo w Polsce zmienia się. Ministerstwo Cyfryzacji zachęcało do uprawiania e-sportu w czasie izolacji. CD Projekt, producent gier z serii „Wiedźmin” i wyczekiwanej „Cyberpunk 2077”, jest jedną z największych spółek giełdowych w naszym kraju. Polska gra „This War of Mine” trafiła niedawno na listę lektur licealnych.

Jaka przyszłość czeka gaming? I czy gry wideo będą nas wciągać coraz bardziej? O tym opowiedzą moi goście w studiu TOK FM: Maciej Jagaciak, inżynier foresightu i analityk pracujący w firmie 4CF oraz Kacper Nosarzewski, specjalista od foresightu z firmy 4CF.

Przy okazji polecam archiwalne audycje o grywalizacji, polskich grach, bezpieczeństwie graczy, e-sporcie i kulturze cyfrowej.

Nowego odcinka „Człowieka 2.0” możecie posłuchać 4 lipca o godz. 14:20 (pierwsza część) i o godz. 14:40 (druga część) na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!