Futurystyczne wizje architektów są wypełnione wieżowcami o fantazyjnych kształtach, latającymi taksówkami i innymi elementami rodem z filmów science fiction. Tymczasem zmiany demograficzne, jakie zachodzą m.in. w polskim społeczeństwie wskazują, że w przyszłości coraz więcej mieszkańców miast będzie w zaawansowanym wieku. Już dziś potrzeby seniorów - a także np. niepełnosprawnych czy rodziców z wózkami dla dzieci - nie są w pełni uwzględniane przez projektantów.

Czy architektura przyszłości będzie bardziej przyjazna dla tych grup ludzi? I czego najbardziej potrzebują oni w codziennym życiu? O tym opowie moja rozmówczyni w studiu TOK FM: dr Agnieszka Labus, inżynier architekt, urbanistka i wykładowczyni akademicka na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej, założycielka i prezeska Fundacji Laboratorium Architektury 60+ i dyrektorka Centrum Innowacji i Transferu Technologii Politechniki Śląskiej.

Przy okazji polecam archiwalne odcinki audycji o ewolucji miast, inteligentnych miastach, przyszłości pracy i roli człowieka w społeczeństwie przyszłości.

Nowego odcinka „Człowieka 2.0” możecie posłuchać 29 września o godz. 14:40 (pierwsza część) i o godz. 15:40 (druga część) na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!