W zestawie znajdują się gry PC rozwijające spostrzegawczość, trenujące pamięć, dokładność w określaniu odległości i inne zdolności wymagane podczas prowadzenia samochodu. Produkt opracowała firma Posit Science, która tworzy m.in. specjalistyczne gry wideo dla nastolatków czy programy trenujące zmysł słuchu. Pracownicy firmy Allstate mają nadzieję, że program przyniesie efekty, które będą widoczne w zmniejszeniu liczby wypadków samochodowych na drogach powodowanych przez kierowców z dużym stażem.  

          Allstate i Posit Science podkreślają, że zgodnie z danymi naukowymi 10 godzin spędzonych na graniu w takiego rodzaju gry "odmładza" mózg o dziesięć lat pod względem wskaźników zapamiętywania, opracowywania informacji wizualnej i innych możliwości funkcjonalnych tego organu. 

          Jesień życia człowieka nie musi wiązać się z faktem, że funkcje mózgu słabną, a zdolności intelektualne człowieka ulegają pogorszeniu. Naukowcy dowiedli, że prawidłowe ćwiczenia pozwalają na utrzymanie mózgu w formie przez wiele lat. Efekty regularnego treningu mózgu będą odczuwalne nie tylko na drodze, lecz również w codziennym życiu. Seniorzy będą bowiem skuteczniej zapamiętywać, poprawią swoją koncentrację i bez trudu będą wykorzystywać wszystkie umiejętności swojego mózgu. Wyniki badania przeprowadzonego na stu tysiącach ochotników w wieku od 50 do 75 lat poznamy już w marcu następnego roku. Wtedy to obie firmy zadecydują, czy w nagrodę za przejście wszystkich poziomów gry kierowcom zmniejszą składkę ubezpieczeniową.  

          InSight mogą również nabyć osoby, nie korzystające z usług ubezpieczeniowych firmy Allstate, jednakże za gry będą oni musieli zapłacić z własnej kieszeni – cena wynosi 495 USD. Szczegóły – w informacji prasowej firmy AllState. JSL