Filmy z samochodami - Szybcy i wściekli (2001-2019)

Filmy z samochodami w tle zyskały dużą popularność po tym, gdy w kinach ukazała się pierwsza część serii "Szybcy i wściekli". Każda kolejna zwiększała sławę nie tylko samych filmów, ale również wydarzeń i zlotów, związanych ze sportowymi samochodami.

W trakcie trwania całej serii "Szybcy i wściekli" widzowie mogli podziwiać rozmaite modele sportowych samochodów, dodatkowo tuningowanych do wyścigów. Sama historia przedstawiona w filmie jest raczej dość prosta. Dominic Toretto (Vin Diesel) jest przywódcą jednej z kilku grup, biorących udział w nielegalnych ulicznych wyścigach. Brian O'Conner (Paul Walker) działa jako policjant pod przykrywką, prowadząc śledztwo dotyczące zuchwałych kradzieży ciężarówek. Udaje mu się wniknąć do grupy Dominica, który jest jednym z głównych podejrzanych w sprawie.

W trakcie niemal całej serii akcja toczy się wokół tych samych bohaterów, czyli Dominica, Briana oraz ich ekipy. Towarzyszą im piękne kobiety, szybkie samochody i adrenalina. Każdy z filmów to oddzielna opowieść, najczęściej o kolejnym skoku, mającym przynieść całej grupie duże korzyści finansowe. W filmach z tej serii możesz podziwiać takie samochody wyścigowe jak Nissan Skyline GT-R R34, Mazda FD RX-7 w wersji VeilSide, Toyota Supra Turbo czy Dodge Charger R/T z 1970 roku.

 

Filmy z samochodami - Drive (2011)

Filmy z samochodami często skupiają się na historii samego kierowcy, przy okazji dostarczając przyjemnych dla fanów motoryzacji widoków. Przykładem takiej produkcji jest "Drive". Film ten opowiada historię bezimiennego kaskadera z Hollywood (w tej roli Ryan Gosling).

Za dnia ten milczący człowiek, znany jako Driver pracuje na planach filmowych. Nocami natomiast dorabia w formie kierowcy gangsterów, wykonujących napady z bronią w ręku. Jest osobą z zasadami, których nigdy nie łamie. Posiada ponadprzeciętne zdolności do prowadzenia samochodów, które wykorzystuje w trakcie brawurowych ucieczek przed policją.

Wszystko idzie świetnie, do momentu w którym bezimienny bohater filmu poznaje swoją sąsiadkę, Irene (Carey Mulligan) i zakochuje się w niej. Aby uwolnić się od zobowiązań, jakie ma wobec świata przestępczego, Driver będzie musiał przekroczyć własne granice i uwolnić drzemiące w nim emocje. "Drive" to jeden z najlepiej zagranych i zaplanowanych filmów akcji z samochodami.

W filmie "Drive" samochodem, który przewija na ekranie przez większość czasu jest Chevrolet Malibu z 1973 roku. Podobno Ryan Gosling, przygotowując się do swojej roli sam go odrestaurował i nadał mu wygląd, jaki możemy podziwiać w filmie. W "Drive" bohater porusza się również Chevroletem Impalą z 2006 roku oraz Fordem Mustangiem GT 5.0.