Przenośny generator o nazwie eneloop portable solar składa się z jednej lub dwóch sekcji baterii słonecznych oraz z urządzenia eneloop mobile booster, które magazynuje energię w akumulatorze litowo-jonowym. Generowany za jego pomocą prąd elektryczny można wykorzystać w celu ładowania komórek i innych przenośnych urządzeń, które wystarczy podłączyć do generatora za pomocą portu USB. Zgodnie z informacjami podanymi na stronie Sanyo wystarczy jedna godzina na słońcu – generator można na przykład powiesić na oknie – aby załadować telefon na 20-40 minut rozmów. Na całkowite załadowanie akumulatora generatora za pomocą energii słonecznej potrzeba od 1,5 do 3 dni.

Kolejną innowacją od Sanyo jest elektryczny ogrzewacz szyi o nazwie eneloop neck warmer.  Urządzenie można załadować za pomocą wyżej opisanego generatora. Całkowicie naładowany szalik zapewni swojemu właścicielowi pięć godzin przyjemnego ciepła o temperaturze 20 stopni. Autorzy nowego gadżetu twierdzą, że taki szalik przyda się podczas uprawiania sportów zimowych. Szalik będzie pasował do dowolnych rozmiarów szyi – jego średnica waha się od 300 do 500 mm.

Oprócz szalika Sanyo ma zamiar wyprodukować nową wersję ogrzewacza do kieszeń eneloop kairo oraz elektryczny koc eneloop soft warmer o wymiarach 850 x 600 mm.  JSL

www.sanyo.com