Od dłuższego już czasu specjaliści od edukacji kładą nacisk na dziedziny ścisłe, zwane w skrócie STEM od angielskich słów science, technology, engineering, mathematics. Nowy trend zakłada, że do tego zestawu dodajemy jeszcze jeden element - artystyczny, czyli związany ze sztuką i projektowaniem. Tak powstała STEAM (science, technology, engineering, ARTS, mathematics), czyli koncepcja edukacji, która uwzględnia złożoność świata, jednocześnie promując interdyscyplinarność i rozbudzanie ciekawości w uczniach.

Na czym polega taka edukacja artystyczno-techniczna? I jaką rolę odgrywają w niej drukarki 3D? O tym opowiedzą moje rozmówczynie w studiu TOK FM: Olga Biernacka ze startupu edukacyjnego Skriware oraz Van Anh Dam, współzałożycielka szkoły umiejętności cyfrowych Kids Code Fun.

Przy okazji polecam archiwalne odcinki audycji o przyszłości edukacji, programowaniu i majsterkowaniu, druku i skanowaniu 3D oraz nowych technologiach w sztuce i projektowaniu.

Nowego odcinka „Człowieka 2.0” możecie posłuchać 6 kwietnia o godz. 14:20 (pierwsza część) i o godz. 14:40 (druga część) na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!