Bezpieczeństwo elektroniczne dawno już wykroczyło poza ochronę komputerów przed wirusami i atakami hakerskimi. Specjaliści od tej dziedziny są dziś potrzebni w praktycznie każdej dziedzinie - od biznesu po samorządy. Ochrony wymagają m.in. dane osobowe, systemy finansowe czy podłączone do internetu urządzenia. Ale branża cybersecurity nadal jest zdominowana przez mężczyzn.

Dlaczego tak jest? I czemu praca w dziedzinie cyberbezpieczeństwa może być atrakcyjna dla kobiet? O tym opowiedzą moje rozmówczynie w studiu TOK FM: Izabela Albrycht, ekspertka europejska, szefowa największej konferencji o cybersecurity w Polsce, współzałożycielka Women 4 Cyber, inż. Joanna Karczewska, niezależna ekspertka od cyberbezpieczeństwa oraz dr Bianka Siwińska, szefowa Fundacji Perspektywy, dyrektor "Perspektywy Women in Tech Summit".

Przy okazji polecam archiwalne odcinki audycji o hakerstwie, cyberwojnie, roli kobiet w nowych technologiach, pionierkach informatyki.

Nowego odcinka „Człowieka 2.0” możecie posłuchać 12 października o godz. 14:20 (pierwsza część) i o godz. 14:40 (druga część) na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!