Wybór odpowiedniego partnera jest jedną z najważniejszych decyzji w naszym życiu. Wydawałoby się, że powinny poprzedzać go wnikliwe badania, głęboki namysł, może jakieś konsultacje. Tymczasem okazuje się, że często decydują ułamki sekund i podświadome sygnały trafiające do naszego mózgu. Pierwszej selekcji dokonuje wzrok.

Mężczyźni w pierwszym odruchu rzucają spojrzenie na twarz kobiety. Podobają się im wyraziste oczy, delikatny podbródek, mały nos, za to pełne usta. Włosy muszą być koniecznie długie, przynajmniej do ramion. W figurze liczą się przede wszystkim proporcje. Najważniejsza jest różnica między talią a biodrami – jeśli sylwetka przypomina klepsydrę, nawet sprawa ewentualnej nadwagi schodzi na plan dalszy.

Panowie lubią, gdy kobieta emanuje ciepłem i jest nieco tajemnicza. Dobrze, jeśli potrafi o siebie zadbać, ma poczucie humoru i lubi seks, natomiast nieistotna jest jej sytuacja materialna.

Mężczyzna, żeby zwrócić na siebie uwagę, powinien przyjmować postawę wyprostowaną, z wysuniętą do przodu klatką piersiową i lekko wypchniętymi biodrami. Zgarbieni, z opuszczoną głową, skuleni w sobie są w pierwszym odruchu eliminowani. Jeżeli chodzi o twarz, damskie oczy zatrzymują sie najdłużej na jej środkowej części. Ważne są także włosy – gęste i lśniące, choć z drugiej strony łysiejący, czy wręcz łysi, nie są wcale na straconej pozycji. Skromne owłosienie może bowiem świadczyć o namiętnej naturze (testosteron!). W wyglądzie ciała, a także ubioru liczą się drobiazgi: zadbane dłonie i zęby, czyste buty, miły zapach. W cenie jest niski tembr głosu.

 

NAJLEPSZY AFRODYZJAK

Kobieta oprócz tego, że podświadomie wybiera silnego i zdrowego dawcę nasienia, stara się także zapewnić potomstwu dobrą opiekę. Właśnie dlatego zasobny portfel, władza, wysoka pozycja społeczna działają niczym najlepszy afrodyzjak i czasem całkowicie spychają na drugi plan kwestię walorów fizycznych.

To lubimy u kobiet:

  • Usta - Pełne, zmysłowe, lekko rozchylone.
  • Podbródek - Mały, delikatnie zarysowany, zdradzający bezbronność.
  • Piersi - Wyraźnie zarysowane, lecz nie przesadnie duże.
  • Talia - Wąska, wyraźnie zaznaczona, stanowiąca kontrast do stosunkowo szerokich bioder.

Ideał, oprócz urody i pieniędzy, powinien mieć także odpowiednią osobowość. Najczęściej poszukiwane przez kobiety cechy to: czułość, troskliwość, zaangażowanie, poczucie humoru. Mężczyzna powinien dawać oparcie, mieć inicjatywę i być dobrym obserwatorem... kobiety.