Od 1 września we francuskich szkołach uczniowie nie mogą korzystać ze smartfonów - nie tylko w czasie lekcji, ale też na przerwach. W Polsce również zdarzają się takie zakazy. Część badań naukowych wskazuje, że ma to sens, bo uczniowie nie korzystający z urządzeń mobilnych w szkole mają lepsze wyniki w nauce. Ale kompletne wyeliminowanie smartfonów może z kolei wpłynąć niekorzystnie na życie młodych ludzi.

Czy odcinanie uczniów od nowych technologii w szkole to dobry pomysł? I jak można wykorzystać narzędzia cyfrowe do kształtowania postaw społecznych? O tym opowiedzą moje rozmówczynie w studiu TOK FM: Irena Koźmińska, założycielka i prezes Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” oraz Justyna Suchecka, dziennikarka „Gazety Wyborczej”.

Nowego odcinka „Człowieka 2.0” możecie posłuchać 1 września o godz. 14:40 (pierwsza część) i o godz. 15:40 (druga część) na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!