Nowy look dzięki kolorowym soczewkom

Popularność kolorowych soczewek kontaktowych wynika przede wszystkim z chęci podkreślenia swojej urody. Dlatego dla wielu kobiet soczewki stanowią nawet element makijażu - traktowane są na równi z kreskami na powiekach czy wytuszowanymi rzęsami.

Jeszcze do niedawna soczewki kontaktowe pozwalały przede wszystkim na zmianę koloru tęczówki. Obecnie istnieje możliwość także zmiany kształtu źrenicy. Dzięki temu można wyglądać niczym animowane postaci z japońskiej mangi czy powiększyć oko niczym Lady Gaga.

Uwaga na soczewki importowane z Azji

I właśnie przed soczewkami typu Lady Gaga oraz innymi sprowadzanymi z krajów azjatyckich przestrzegają lekarze. Tego typu szkła najczęściej obejmują nie tylko źrenicę i tęczówkę, ale również znaczną część białka, co może stanowić poważne zagrożenie dla wzroku. Zwykle też nie są wykonywane z odpowiednich materiałów. W efekcie przepuszczają dużo mniej tlenu i zwiększają ryzyko infekcji bakteryjnej, mogąc doprowadzić nawet do utraty wzroku.

Jeśli soczewki kontaktowe kolorowe, to tylko od optyka

Soczewki kontaktowe kolorowe są bezpieczne dla oka, pod warunkiem, że pochodzą ze sprawdzonego źródła jak np. soczewki kontaktowe z Vision Express czy innego sprawdzonego optyka.

Warto pamiętać, że wszystkie szkła kontaktowe (również te kolorowe) stanowią wyrób medyczny i dlatego muszą być dopasowane do konkretnego użytkownika. Nawet wtedy, gdy decydujemy się na soczewki kosmetyczne (neutralne). Jeśli nie dostaną odpowiednio dobrane, ich noszenie będzie obarczone sporym ryzykiem, włącznie z utratą wzroku.

Kolorowe szkła kontaktowe dostępne w sklepach optycznych spełniają restrykcyjne standardy. W przeciwieństwie do azjatyckich wyrobów, obejmują wyłącznie źrenicę i rogówkę, dzięki czemu są bezpieczne. Warstwa kolorowa znajduje się we wnętrzu soczewki, więc nie styka się z powierzchnią oka. Wykonywane z wysokiej jakości materiału hydrożelowego, zapewniają maksymalny komfort podczas noszenia - nawilżają oko, a także posiadają filtry UVA i UVB.

Chcesz zmienić kolor oczu, nosząc szkła? Proszę bardzo, jednak wcześniej zgłoś się do optyka. Tylko takie soczewki kontaktowe nie będą zagrażać Twojemu wzrokowi.