Mimo ogromnych postępów medycyny choroby nowotworowe wciąż są przyczyną wielu przedwczesnych zgonów. Wynika to m.in. z tego, że coraz bardziej brakuje nam lekarzy, zwłaszcza tych mających doświadczenie w diagnozowaniu raka. Studia medyczne trwają długo, podobnie jak kształcenie specjalisty. Stąd pomysł, by lekarzy wspierała sztuczna inteligencja.

Jak komputerowe algorytmy mogą pomóc w stawianiu diagnozy? Jakie prace w tej dziedzinie prowadzi się w Polsce? O tym opowiedzą moi goście w studiu TOK FM: Bartosz Łopiński, współzałożyciel i prezes firmy Billennium oraz Mateusz Sagan, dyrektor rozwoju i członek rady nadzorczej SDS Optic

Przy okazji polecam archiwalne audycje o zastosowaniu światłowodów do wykrywania raka, automatyzacji w medycynie i sztucznej inteligencji w obliczu pandemii.

Nowego odcinka „Człowieka 2.0” możecie posłuchać 18 lipca o godz. 14:20 (pierwsza część) i o godz. 14:40 (druga część) na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!