W czasie pandemii wielu z nas przestawiło się na pracę zdalną, korzystając z nowych technologii na niespotykaną dotąd skalę. Musieliśmy nauczyć się koordynacji działań online i skutecznego porozumiewania się z przełożonymi czy współpracownikami. Jednocześnie wzrosło zainteresowanie m.in. tworzeniem i edytowaniem artykułów w Wikipedii - encyklopedii, która powstaje dzięki współpracy ochotników.

Czy pandemia faktycznie sprzyja współpracy? I jak zmieni się nasze podejście do współdziałania w przyszłości? O tym opowie mój rozmówca w studiu TOK FM - prof. Dariusz Jemielniak z Akademii Leona Koźmińskiego.

Przy okazji polecam archiwalne odcinki audycji o świecie po pandemii, Wikipedii, otwartych zasobach edukacyjnych oraz crowdsourcingu.

Nowego odcinka „Człowieka 2.0” możecie posłuchać 16 maja o godz. 14:20 (pierwsza część) i o godz. 14:40 (druga część) na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!