Media społecznościowe są dziś tak powszechne, że świadoma rezygnacja z ich używania może być czymś bardzo trudnym. Z jednej strony są powody psychologiczne, takie jak zjawisko FOMO (strach, że coś ważnego nas ominie). Z drugiej - czysto organizacyjne, ponieważ serwisy takie jak Facebook są tak wygodne w użytkowaniu, że trudno jest je czymś zastąpić.

Czy i dlaczego warto próbować? I jakie były efekty eksperymentów, których uczestnicy próbowali żyć bez Facebooka? O tym opowiedzą moje rozmówczynie w studiu TOK FM: Anna Borkowska, kierownik Zespołu Edukacji i Szkoleń w NASK oraz dr Malwina Popiołek z Instytutu Kultury Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Przy okazji polecam archiwalne odcinki audycji o uzależniających technologiach, uważności, etyce korporacji technologicznych, młodzieży i FOMO, a także książkę "Czy można żyć bez Facebooka?".

Nowego odcinka „Człowieka 2.0” możecie posłuchać 9 marca o godz. 14:20 (pierwsza część) i o godz. 14:40 (druga część) na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!